PIKNIK RODZINNY WTZ – 7.06.2023 roku

Dnia 7.06.2023 roku (środę) w naszym Warsztacie Terapii Zajęciowej Przy Stowarzyszeniu „Razem” w Sulęcinie został zorganizowany Piknik Rodzinny w stylu wiejskim.

Jak zawsze do przygotowania każdej imprezy w naszym warsztacie podchodźmy bardzo poważnie. Przygotowania, nie tylko do pikników ale do każdej imprezy w WTZ, rozpoczynają się dużo wcześniej. Każda uroczystość i impreza, wymaga wielu godzin pracy i wysiłku ze strony naszych instruktorów i uczestników. Trzeba zaznaczyć, że niektórym z nas nie wszystkie rzeczy przychodzą łatwo (np. nauka tekstów piosenek itp.). Jednak nasi instruktorzy wierzą w nas i w nasze możliwości a to dodaje nam pewności siebie i pomaga w nauce.

W tym roku udało się po raz kolejny. Uczestnicy przy pomocy instruktorów przygotowali swoje muzyczne dzieła, które rozkołysały naszych rodziców i innych członków rodzin uczestników, obecnych na pikniku.

1 Artysta z pracowni Technik różnych , Grzegorz wykonał piosenkę „Szła dzieweczka do laseczka”. 2. Zbyszek z Pracowni plastycznej zaśpiewał piosenkę „Pod bluzeczką dwa jabłuszka masz”. 3. Adrian Łaziński – Pracownia plastyczna, zaśpiewał piosenkę „Głęboka studzienka”. 4. Ola z Pracowni gospodarstwa domowego zaśpiewała piosenkę ”Rolnik”. 5. Norbert z Pracowni multimedialnej w wykonał refleksyjną „Lipkę”. 6. Na zakończenie Tomek, z Pracowni plastycznej, zaśpiewał piosenkę „Panno Walerciu”. Dodatkowo Tomasz wystąpił w pięknej cygańskiej sukni.

(do obejrzenia zdjęć z występów zapraszamy do galerii poniżej).

Przy wyborze podkładów karaoke pomagali instruktorzy: pan Darek z Pracowni multimedialnej i pan Krzysztof z Pracowni stolarskiej. Trzeba powiedzieć, że panowie „uwielbiają muzykę”. Pod ich opieką śpiewanie piosenek przez mikrofony, z nagłośnieniem w trakcie prób i koncertu, to naprawdę duża przyjemność. Panowie przygotowali też scenę i nagłośnienie na warsztatowym podwórku. Podczas występu wszystko wyszło jak należy. Publiczność nagradzała poszczególne występy gromkimi oklaskami.

Z innych atrakcji należy wymienić, że pracownia stolarska przygotowała stanowisko, na którym można było spróbować skręcania i zbijania budek lęgowych dla ptaków a na wielbicieli pozowania do zdjęć czekała specjalna ścianka zdjęciowa przygotowana przez panie instruktorki.

Pracownia kulinarna zapewniła posiłek w postaci smacznej kaszanki i kiełbaski z grilla oraz pysznej surówki, przygotowanej przez samych uczestników. Stoły uginały się pod ciężarem wielkiej ilości ciast i słodkości. Każdy znalazł smak dla siebie.

Nie zabrakło też piknikowych zabaw i konkurencji . Przyszywane guzików, ubijanie piany z jajek na sztywno, wybierane nasion fasoli z makaronu, zboża i pszenicy. Wzięły w nich udział drużyny : Ola z Mama i Panią Magdaleną, Marcin z rodzicami Panią Ewą i Panem Krzysztofem, Tomek z Mamą oraz kolegą Andrzejem i drużyna w składzie Pani Gosia, Pani Mirka i Pan Jacek, która reprezentowała biuro WTZ.

Największą atrakcją na naszym Pikniku Rodzinnym był jednak koncert w ramach Lubskiego Biura Koncertowego. Piękny występ pod tytułem „Muzyka Europy – Bawaria i Tyrol ‘’ był zarazem ostatnim koncertem przed wakacjami. Zarówno za ten jak i za wszystkie inne w tym roku bardzo dziękujemy i czekamy na kolejne.

W tym miejscu, składamy bardzo wielkie podziękowania Rodzicom i opiekunom naszych uczestników za przepyszne ciasta i słodkości, a Pani Kierownik i wszystkim Instruktorom za wkład i zaangażowanie w przygotowanie tej wspaniałej imprezy.

Napisał: Norbert Milko Pracownia Multimedialna (WTZ Sulęcin)

Skip to content